Systemy klimatyzacji - rodzaje

Klimatyzację dostosowujemy do potrzeb i specyfiki pomieszczenia. Najczęściej stosuje się systemy typu SPLIT, które są bardzo cicha. W urządzeniach tego typu zarówno silnik sprężarki, jak i wentylator skraplacza nie znajdują się w pomieszczeniu, które ma być klimatyzowane. Jeżeli chcemy, aby klimatyzacja została zamontowana w kilku pomieszczeniach, dobrym rozwiązaniem jest MULTI SPLIT. Dzięki temu jedna jednostka zewnętrzna będzie obsługiwała kilka jednostek wewnętrznych.


KLIMATYZACJA ŚCIENNA:

Wariant ten najczęściej wybierany jest do biur, ale także mieszkań i domów. Cicha jednostka wewnętrzna została odseparowana od sprężarki. Całość jest wykonana bardzo estetycznie, dlatego będzie pasowała do wielu pomieszczeń. Jest to najczęściej spotykany wariant klimatyzacji.

KLIMATYZACJA PODSUFITOWA:

Nie w każdym pomieszczeniu można zamontować klimatyzację na ścianie. Rozwiązaniem jest klimatyzacja podsufitowa. ze względu na swoje położenie, jest to bardzo wydajny system.

KLIMATYZACJA KASETONOWA:

Tego typu klimatyzację stosuje się w pomieszczeniach o skomplikowanym układzie. Ogromną zaletą klimatyzacji kasetonowej jest czterostronny nawiew.

KLIMATYZACJA KANAŁOWA:

Wykorzystywana jest w budynkach o średniej wielkości. Chłodne powietrze rozprowadzane jest poprzez sieć kanałów, które dla użytkowników nie są widoczne. Rury zakrywa się podwieszanym sufitem.

Rodzaj systemu klimatyzacji zależy od potrzeb i układu pomieszczenia. Nasi doradcy pomogą w dokonaniu wyboru, omówią wszelkie zagadnienia związane z poprawnym funkcjonowaniem instalacji.

Strona używa cookies
Ok
Strony www Toruń - Tworzenie stron Toruń - Pozycjonowanie Toruń